Лингард шокира с избора си на нов клуб

Странно решение

Джеси Лингард шокира с избора на нов клуб! Бившият английски национал, който няма игрова минута от вече над 9 месеца, е пред подпис с южнокорейския ФК Сеул, предава Sky Sports.

Според информацията, договорът на 31-годишния флангови футболист ще бъде двугодишен, като ще включва опция за удължаване с още една.

Лингард вече лети за азиатската страна, за да премине медицински прегледи и да финализира свободния трансфер. Той е отхвърлил предложения от саудитски и турски отбори.

Крилото за първи път ще продължи кариерата си зад граница. Лингард игра за родния си Манчестър Юнайтед повече от 20 години. С екипа на "червените дяволи" има 35 гола и 21 асистенции в 232 мача.

Той премина периоди под наем в Лестър, Бирмингам, Брайтън, Дарби Каунти и Уест Хем, преди да прекара един сезон в елитния Нотингам Форест.

Лингард се появи за последно във Висшата лига именно срещу любимия си Манчестър Юнайтед - влезе като резерва за Нотингам в последните минути на загубата с 0:2 в 31-ия кръг на миналия сезон.

Фланговият футболист има 6 попадения в 32 мача за Англия, като не е обличал екипа на "Трите лъва" от квалификациите за Катар 2022.