Лионел Меси с впечатляващ рекорд в САЩ (ВИДЕО)

Световният шампион изведе Интер Маями до нов успех

Лионел Меси постави впечатляващ рекорд в САЩ! Световният шампион записа историческите за Мейджър Лийг Сокър 5 асистенции в един мач при победата на Интер Маями с 6:2 над гостуващия Ню Йорк Ред Булс.

"Чаплите" губеха с 0:1 на почивката заради попадение на Данте Ванзейър, но стигнаха до обрат след появата в игра на новопривлечения Матиас Рохас.

Парагваецът изравни в 48', оползотворявайки пас на Меси, преди 8-кратният носител на "Златната топка" да оформи обрата 2 минути по-късно.

В 62' Рохас покачи на 3:1, а между 69' и 81' Луис Суарес отбеляза хеттрик след подавания на Меси.

В добавеното време Емил Форсберг направи загубата за "червените бикове" малко по-почетна.

Така Меси и компания продължават да оглавяват Източната конференция вече с актив от 24 точки след 12 кръга. На Запад води Реал Солт Лейк с 21 точки от 11 двубоя.