Ливърпул и Арсенал не се победиха, съдията подмина дузпа за "червените"

Оспорвано предколедно дерби на „Анфийлд“

Ливърпул и гостуващият Арсенал направиха 1:1 в дългоочакваното предколедно дерби от 18-ия кръг на английската Висша лига.

Двубоят на "Анфийлд" беше равностоен, но и белязан от подмината дузпа за "червените" след игра с ръка на капитана на Арсенал Мартин Йодегор в 19'.

Равенството запазва позициите на двата тима в класирането. Арсенал води с актив от вече 40 точки, следван от Ливърпул с една по-малко.

Тази вечер Арсенал поведе още в 4', когато Габриел Магаляеш засече с глава центриране на Йодегор от пряк свободен удар. Голът премина през щателен преглед за засада със системата за видеоповторения (VAR), преди все пак да бъде признат.

Последва пропуск на Мохамед Салах, но звездата на домакините се реваншира, изравнявайки резултата в 29'.

До почивката Габриел Мартинели пропиля отлична възможност за "артилеристите", но ключова остана подмината от рефера Крис Кавана и VAR игра с ръка на Йодегор в наказателното поле.

Арсенал погледна смело към противниковата врата през втората част и в 73', при контраатака за мърсисайдци Трент Александър-Арнолд направи по-трудното - удари греда при положение четирима срещу един.

В крайна сметка Ливърпул удължи на 21 мача серията си без поражение на своя "Анфийлд", където Арсенал няма успех от 2012 г. насам.

В 19-ия кръг Ливърпул гостува на новака Бърнли, докато Арсенал приема Уест Хем в лондонски сблъсък.