"Ливърпул" изравни рекорда за най-голяма победа във Висшата лига

Мърсисайдци размазаха новака "Борнемут"

"Ливърпул" записа гръмка първа победа от началото на сезона! Мърсисайдци размазаха с 9:0 гостуващия "Борнемут" в мач от четвъртия кръг на английската Висша лига. Така мърсисайдци изравниха рекорда за най-убедителен успех в елита, който до днес държаха "Манчестър Юнайтед" и "Лестър" с една и съща жертва - "Саутхемптън".

На "Анфийлд" "Ливърпул" започна вихрено и водеше с 2:0 до 6' след попадения на Луис Диас и Харви Елиът, на които асистира Роберто Фирмино.

В 28' името си сред голмайсторите записа и Трент Алекзандър-Арнолд с далечен удар, като отново подаването, макар и случайно, дойде от Фирмино. Само 3 минути по-късно бразилецът сложи край на серията си от 20 мача без гол в домакинство.

Петото попадение  - в 45', бе дело на Върджил ван Дайк, засякъл с глава центриране на Андрю Робъртсън от корнер.

Кошмарът за "Борнемут" продължи и през втората част. Крис Мефам от "черешките" си отбеляза автогол в 46', преди Фирмино да покачи на 7:0 в 62'.

Унижението стана още по-тежко в 80', когато и резервата Фабио Карвальо беше точен за "Ливърпул". Крайното 9:0 оформи Диас 5 минути преди края.

Победата е седма поредна за "Ливърпул" срещу "Борнемут". Тя обаче позволи на мърсисайдци само да запазят разликата от 5 спрямо "Манчестър Сити".

В друг двубой от кръга, игран по същото време, шампионите губеха с 0:2 от коравия "Кристъл Палас", но стигнаха до обрат след почивката, осъществен с точно изпълнена дузпа от Бернардо Силва и хеттрик на Арлинг Холанд - 4:2.