"Ливърпул" пак се издъни

"Чайките" ликуваха след класика - 3:0

bgnes

"Брайтън" нанесе втора поредна загуба на "Ливърпул" във Висшата лига. "Чайките" ликуваха след класика - 3:0.

През първото полувреме домакините показаха по-добра игра. В 41-ата минута се наложи VAR да разглежда ситуация за дузпа, след грешка на Алисон в наказателното поле.

Снимка: bgnes

Втората част стартира с гол на Соли Марч, който отбеляза за "Брайтън" след асистенция на Каору Митома. През 53‘ Марч се разписа отново във вратата на мърсисайдци, за да покачи на 2:0.

Няколко минути по-късно Трент Александър-Арнолд добави още един жълт картон към и без това незадоволителната сметка на гостите.

Юрген Клоп направи 4 смени, но те не успяха да подобрят играта на "Ливърпул". 20 минути преди края вратарят на "Брайтън" Санчес спаси след неуспешен опит на Коди Гакпо да намери очертанията на вратата.

По-късно и Харви Елиът пропусна да отбележи. Дани Уелбек вкарва за 3:0 и напълно отчая Клоп и компания.

"Ливъпрул" е на 8-а позиция, с 28 точки, а следващата събота тимът трябва да се изправи срещу друг боксуващ тим - "Челси". "Брайтън" изпревари днешния си съперник в класирането и вече е седми с 30 точки.