Магуайър си вкара автогол от пейката, но не спря Англия

„Трите лъва“ победиха Шотландия в приятелски мач

Англия победи Шотландия с 3:1 в приятелски мач, игран на Хемпдън Парк в Глазгоу. Двубоят ще се запомни с бурните освирквания на британския химн от домакинските фенове, както и с автогола на Хари Магуайър, който влезе като резерва за гостите.

"Трите лъва" бяха по-активни и поведоха в 32' чрез Фил Фоудън, а само 3 минути по-късно Джуд Белингам покачи на 2:0.

На почивката обаче селекционерът на Англия Гарет Саутгейт пусна Магуайър на мястото на Марк Гехи. Защитникът на Манчестър Юнайтед си отбеляза автогол в средата на втората част, когато засече центриране на Андрю Робъртсън.

Така той стана първият Хари с автогол за Англия от 1889 г. насам. Тогава това прави Хари Алън... също срещу Шотландия.

Тази вечер обаче англичаните не допуснаха изненада. В 81', след отлично извеждащо подаване на Белингам, Хари Кейн сложи точка на спора - 3:1.

Англия стана първата европейска страна с 600 победи в професионалния футбол. Тя идва в 116-ия сблъсък с Шотландия. В тях действащият вицешампион на Стария континент има вече 49 успеха срещу 41 за шотландците, при 26 равенства.