Мане запя с феновете след мощен старт на "Байерн" в Бундеслигата

Баварците разгромиха "Айнтрахт" Франкфурт

"Байерн" Мюнхен започна по категоричен начин защитата на титлата си в Бундеслигата. В първия си мач от новия сезон баварците разгромиха "Айнтрахт" Франкфурт с 6:1.

Шампионите поведоха с 5:0 още през първото полувреме срещу носителя на трофея в Лига Европа, на който през следващата седмица предстои двубой с "Реал" Мадрид за Суперкупата на Европа. Тази среща ще бъде излъчена на живо по bTV Action в сряда (10 август) от 21:30 ч.

Гол при дебюта си реализира новото попълнение на баварците Садио Мане, а две попадения отбеляза Джамал Мусиала.

Йозуа Кимих откри за гостите още в петата минута на мача, вкарвайки страхотен гол за 1:0. Само пет по-късно Бенжамен Павар покачи на 2:0.

Пристигналият през лятото Садио Мане отбеляза първия си гол в Бундеслигата в 29-ата минута, правейки резултата 3:0, а в 35-ата Мусиала се възползва от асистенция на Томас Мюлер и вкара четвъртия гол във вратата на "Айнтрахт". Малко преди това Мане можеше също да се разпише отново, но пропусна. Две минути преди почивката Серж Гнабри увеличи преднината на 5:0, отново след подаване от Мюлер.

Домакините вкараха топката във вратата на противника в 56-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада. Футболистите на "Айнтрахт" Франкфурт все пак върнаха едно попадение в 64-ата минута чрез Рандъл Коло Муани, а в 83-ата Джамал Мусиала вкара втория си гол в мача за крайното 6:1 за гостите.

След края на срещата Мане се качи при ултрасите на "Байерн" и запя заедно с тях за радост на привържениците и на новите си съотборници.