Мъри препъна Моуриньо от 0:2 в Турция (ВИДЕО)

Специалния си припомни инфарктен обрат срещу Ювентус

Станимир Стоилов и неговият Гьозтепе препънаха Жозе Моуриньо и Фенербахче за 2:2 във втория кръг на турската Суперлига. Новакът в елита изоставаше с 0:2, но прояви характер и стигна до втората си точка през сезона.

Звездата на гостите Един Джеко откри резултата от дузпа, а в самия край на първото полувреме се разписа и бронзовият медалист от Мондиал 2022 - Юсеф Ен Несири. След почивката дойде време за ударите на Гьозтепе. Първо Корай Гюнтер намали, а в добавеното време Ромуло доведе феновете до екстаз.

Специалния пък губи точки след два гола аванс за първи път от близо три години. През януари 2022 г. неговият Рома повежда с 3:1 на Ювентус, но съперникът прави обрат на "Олимпико" за 4:3.

Фенербахче пък отново не успя да спечели първото си гостуване на новак в турската Суперлига след сезон 2020/21, когато завърши 1:1 с Генчлербирлиги.