Милан обърна Удинезе след расистки скандал (ВИДЕО)

Двубоят бе прекъснат за десетина минути

Милан записа четвърти пореден успех в италианската Серия "А", след като победи с 3:2 Удинезе като гост с късен обрат. Двубоят от 21-ия кръг обаче беше белязан от расистки скандал, който стана причина за около 10-минутно прекъсване.

В 35' вратарят на "росонерите" Майк Менян напусна терена заради грозни скандирания от страна на фенове на домакините.

Стражът първо се оплака на рефера, преди да се прибере в съблекалнята. Десетина минути по-късно, убеждаван от своите съотборници, той се завърна под рамката и срещата бе подновена.

Всичко това се случи при резултат 1:0 за Милан, като попадението отбеляза Рубен Лофтъс-Чийк в 31'. Впоследствие "фриуланите" изравниха чрез Лазар Самарджич малко преди почивката, а Флориан Тувен им даде аванс в 62'.

Тимът на Стефано Пиоли изтръгна трите точки с попадения на резерви. Лука Йович направи 2:2 в 83', а в третата минута от добавеното време Ноа Окафор донесе успеха на миланския гранд.

С победата Милан удължи на 6 мача серията си без загуба в Серия "А" и заема третата позиция с актив от 45 точки - 4 зад Ювентус и на 6 от лидера Интер, като и двата отбора са с мач в аванс.

Удинезе остава непосредствено над зоната на изпадащите с едва 18 точки. В следващия кръг селекцията на Габриеле Чофи гостува на Аталанта, докато Милан приема Болоня.