Мистър 895 гола: Кой ще спре Роналдо на Евро 2024?

Кристиано трогна с жест преди Португалия - Ирландия

Кристиано Роналдо се доближава до 900 гола в кариерата си.

Нападателят отбеляза две попадения в приятелския мач между Португалия и Ирландия (3:0).

39-годишната звезда има на сметката си 895 гола. От тях 130 са за националния отбор, 765 - на клубно ниво.

Жоао Феликс откри резултата в 18', а през второто полувреме дойдоха и попаденията на CR7.

В 50' той финтира защитник и вкара за 2:0, а 10 минути по-късно покачи на 3:0 и головете му за националния отбор станаха 130.

Снимка: БГНЕС

Роналдо вече има 57 гола през този сезон във всички турнири.

Мачът ще се се запомни и с трогателния жест на португалеца. Преди началото на срещата капитанът изведе талисман - момиче в инвалидна количка на терена.

По време на химна Роналдо я държеше за ръката.

И още нещо - според Международната федерация по футболна история и статистика мачът срещу Ирландия е 1226-ият за португалецът на най-високо ниво. Благодарение на това Кристиано изпревари бившия вратар на националния отбор на Бразилия Рожерио Сени.

Роналдо е изиграл 698 мача в първенствата на Португалия, Англия, Испания, Италия и Саудитска Арабия и още 101 в турнирите за купите на тези страни и мачове за Суперкупата.

Също има и 220 мача в международни клубни турнири и вече 207 за националния отбор.

Първият мач на "мореплавателите" на Евро 2024 е на 18 юни срещу Чехия. В групата са още Турция и Грузия.