Национал с два гола за тима на Силвио Берлускони

Пета поредна победа за "Монца" в контролите

Националът Валентин Антов се отличи с два гола за италианския "Монца" в контрола, спечелена с 3:2 от новаците в Серия А. "Монца" срещна дебютанта в Серия С "Санджулиано Сити", но в 28-ата минута вече изоставаше с 0:1 след гол на Герос.

Четири минути по-късно Валентин Антов възстанови равенството, след като засече с глава перфектно центриране от ляво на Колпани. Малко преди края на първото полувреме "Санджулиано Сити" отново поведе. В 77-ата минута Карлос Аугусто изравни за 2:2 с удар от ляво по диагонала, а пет минути преди края на срещата дойде ред отново на Антов и той вкара за 3:2. Играчите на Монца разиграха късо след корнер от ляво, последва подаване на задна греда и там българският защитник беше оставен непокрит, за да се разпише отново с глава.

Така отборът на Силвио Берлускони спечели пета поредна приятелска среща, а след седмица ще открие кампанията си за Купата на Италия срещу "Фрозиноне" на стадион U-Power.