"Най-важна е 15-ата! Ала Мадрид: Кроос спира с футбола

Шокираща новина преди финала на Шампионската лига, който bTV Action ще излъчи на 1 юни

Германската легенда Тони Кроос обяви, че ще спре да играе футбол след края на сезона.

34-годишният полузащитник ще доиграе кампанията с Реал Мадрид, чиято кулминация е финалът в Шампионската лига срещу Борусия Дортмунд на 1 юни, след което ще представлява родината си Германия на домакинското европейско първенство, преди да окачи бутонките.

"17 юли 2014-а - денят, в който бях представен като футболист на Реал Мадрид. Това е денят, който промени живота ми. Началото на една нова глава от живота ми в най-големия клуб на света. 10 години по-късно, в края на сезона, тази глава също идва към своя край", написа Кроос в социалните мрежи.

"Сега най-важното е 15-ата! Хала Мадрид!", написа още германецът.

View this post on Instagram

A post shared by Toni Kroos (@toni.kr8s)

Кроос започва професионалната си кариера в Байерн Мюнхен, където играе от 2007 до 2014 г., след което акостира в испанската столица.

Три пъти става шампион на Германия, три пъти печели Купата на родината си и два пъти печели Суперкупата.

С Реал Тони взима Ла Лига и Суперкупата на Испания 4 пъти и спечели Купата веднъж.

Полузащитникът спечели Шампионската лига 5 пъти (1 път с Байерн и 4 пъти с Реал), има също толкова Суперкупи на Европа, а също така спечели 6 пъти Световното клубно първенство.

Световен шампион с Германия през 2014 г. и бронзов медалист от Мондиал 2010.