Нидерландия разнищи Белгия в Лигата на нациите

Дания обърна Франция след контузия на Мбапе, вижте всички резултати

Нидерландска лекция насред ст. "Крал Бодуен" в Брюксел! "Лалетата" разгромиха домакина Белгия с 4:1 в мач от група 4 в първия поток на футболната Лига на нациите. По този начин тимът оглави класирането.

Гостите откриха резултата в 40' чрез крилото на "Тотнъм" Стивън Бергвайн и съхраниха аванса си до почивката. През второто полувреме, в рамките само на четвърт час, нидерландците покачиха на 4:0. Мемфис Депай бе точен в 51', Дензъл Дъмфрис добави още едно попадение в 61', а малко по-късно Депай отбеляза втория си гол за вечерта.

Белгийците, които бяха спрени от гредите на два пъти при удари на Тимоти Кастан и Дрийс Мертенс, все пак вкараха за 1:4 в третата минута от добавеното време чрез влезлия като резерва Миши Батчуай.

Така Нидерландия оглави групата с 3 точки, колкото има и Полша след успеха с 2:1 срещу Уелс вчера. В следващия кръг, на 8 юни (сряда), "лалетата" гостуват на "драконите", докато "червените дяволи" приемат Роберт Левандовски и компания.

В друг двубой от Лигата на нациите, игран тази вечер, Дания изненадващо обърна световния шампион Франция. "Червения динамит" спечели с 2:1 на "Стад дьо Франс" в Париж.

"Петлите" понесоха и друг тежък удар - голямата им звезда Килиан Мбапе се контузи малко преди почивката и бе заменен принудително.

Всички резултати и голмайстори в Лигата на нациите (3 юни)

Лига А, група 1
Хърватия – Австрия 0:3
0:1 Марко Арнаутович (41'), 0:2 Михаел Грегорич (54'), 0:3 Марсел Забитцер (57')

Франция – Дания 1:2
1:0 Карим Бензема (51'), 1:1 Андреас Корнелиус (68'), 1:2 Андреас Корнелиус (88')

Лига А, група 4

Белгия – Нидерландия 1:4

Лига C, група 3
Казахстан – Азербайджан 2:0
1:0 Абат Аймбетов (50'), 2:0 Абат Аймбетов (57')

Беларус – Словакия 0:1
0:1 Томаш Суслов (61')

Лига D, група 1
Латвия – Андора 3:0
1:0 Робертс Улдрикис (9'), 2:0 Робертс Улдрикис (77'), 3:0 Янис Икауниекс (85'-дузпа)

Лихтенщайн - Молдова 0:2
0:1 Йон Николаеску (5'-дузпа), 0:2 Вадим Болохан (90+1')