Нюкасъл излъга Арсенал със скандален гол

Битка, спорове и първа шампионатна загуба за „топчиите“

Нюкасъл нанесе първа загуба на Арсенал в английската Висша лига за сезона! "Свраките" се наложиха с 1:0 у дома в среща от 11-ия кръг.

Победният гол за тима на Еди Хау обаче предизвика много спорове, дори и след намесата на системата за видеоповторения (VAR).

Двубоят беше изпълнен с повече битка, отколкото футбол. Преди почивката реферът Стюарт Атуел показа 4 жълти картона, един от които можеше да е червен.

Дискусионната ситуация бе в 37', когато Кай Хаверц извърши груб фал срещу Шон Лонгстаф. Любопитното е, че германецът вече има 4 жълти картона от началото на кампанията - 3 повече от точните му удари.

Съдиите останаха в центъра на вниманието и след почивката. В 64' Антъни Гордън даде аванс на домакините. От щаба на Арсенал претендираха, че топката е напуснала очертанията на терена преди Джо Уилок да центрира.

Попадението беше оспорено и заради изблъскване на Жоелинтон срещу Габриел Магаляеш. Единствено претенциите на гостите за засада бяха напълно неоснователни. В крайна сметка, изненадващо, голът бе зачетен.

Така Нюкасъл се изкачи до шестото място с актив от 20 точки, докато Арсенал остава временно трети с 24.

В следващия кръг "свраките" гостуват на Борнемут, а "артилеристите" приемат друг новак - Бърнли.