Нов провал за Роналдо в Саудитска Арабия (ВИДЕО)

Без португалеца в идеалните 11 за сезона

Първият сезон за Кристиано Роналдо с екипа на АЛ Насър в Саудитска Арабия се оказа провал. Португалецът бе привлечен с огромни очаквания, но тимът от Рияд остана с празни ръце на всички фронтове.

Момчетата на Динко Йеличич не успяха да спечелят трофей, тъй като отпаднаха от турнирите за Купата и Суперкупата на Ааудитска Арабия. Освен това отборът се прости и с надеждите си за титла в елита, след като финишира на второ място в крайното класиране с 67 точки.

Неуспехите определено рефлектираха върху представянето на нападателя, който претърпя ново разочарование. Португалският национал не намери място в Идеалния отбор на сезона в местния шампионат, който е създаден от специализираната статистическа компания "Опта".

38-годишният футболист премина в Ал Насър през януари, а преди това си тръгна от Манчестър Юнайтед след скандал. Ветеранът взе участие в 19 мача, за които отбеляза 14 гола във всички турнири. Наскоро той опроверга слуховете, че не е щастлив в Близкия изток и възнамерява да напусне. Роналдо получава по рекордните за футбола 250 млн. евро на сезон.