Обратно в играта: Арсенал тресна Ливърпул

Сака, Мартинели и Тросар носят победата с 3:1

Арсенал се намеси в битката за титлата във Висшата лига, след като победи Ливърпул с 3:1 в дербито от 23-тия кръг. Букайо Сака в 14-ата, Габриел Мартинели в 67-ата и Леандро Тросар във втората минута на добавеното време бяха точни за домакините на "Емиратс". Попадението за Ливърпул беше автогол на Габриел Магаляеш в края на първата част.

Благодарение на успеха "артилеристите" се доближиха само на две точки от своя съперник, който остава на върха. Шампионът Манчестър Сити изостава на пет, но има два мача по-малко.

Загубата е едва втора за Ливърпул във Висшата лига през сезона и слага край на серия от 14 поредни двубоя без поражение. За втори пореден сезон "червените" губят гостуването си на "Емиратс", както се случи през октомври 2022 г.

Ливърпул завърши дербито с 10 души заради втори жълт картон на Ибрахима Конате.