Петко Христов с гол и асистенция срещу "Лацио"

Дебютно попадение за българина с екипа на "Специя"

Страхотен мач за българския национал Петко Христов и дебютно попадение в Серия "А".

Родният защитник започна като титуляр за "Специя" във втори пореден мач, като освен с гол се отчете и с асистенция при поражението с 3:4 от "Лацио".

Домакините откриха резултата в 9-ата минута, когато Амиан се възползва от подаване на Христов и се разписа за 1:0. След 33 минути игра Имобиле бе точен от дузпа и възстанови равенството.

Две минути по-късно обаче Агудело върна аванса на своите, а в добавеното време на първата част бе отменен нов гол на "Специя" заради засада.

Десетина минути след подновяването на играта Проведел си отбеляза автогол и направи резултата 2:2.

Секунди по-късно обаче българския национал засече центриране от пряк свободен удар и с прекрасен удар с глава отново изведе "Специя" напред.

В 68-ата минута Милинкович-Савич направи 3:3, а в последната минута от редовното време Ачерби донесе победата на римските "орли".

"Лацио" вече има 59 точки на 5-ата позиция, докато с третата си поредна загуба "Специя" остава с 33 на 16-ото място.