Полицията във Великобритания разследва жълт картон на Гранит Джака

Футболистът на "Арсенал" получи предупреждението срещу "Лийдс" в края на 2021 г.

Властите във Великобритания са получили право да разследват жълт картон, получен от футболиста на "Арсенал" Гранит Джака по време на мача с "Лийдс" от Висшата лига на 18 декември 2021 г.

Срещата завърши с победа 4:1 за "топчиите". Швейцарецът с албански корени беше предупреден официално от съдията Андре Маринер заради бавене на играта в 86-ата минута.

Подозренията на властите са, че става въпрос за "черно тото". По време на срещата има неестествено движение на залози именно за броя на жълтите картони в мача. Става въпрос за залог от 52 000 паунда, че именно Джака ще си изкара официално предупреждение в последните 10 минути на срещата.

И всъщност швейцарецът така и направи, бавейки с повече от 20 секунди изпълнение на пряк свободен удар. Неговият тим вече си беше осигурил победа с 4:1.

Няма доказателства, че самият Джака или някой от съотборниците му е участвал в уговорката.

Засега се знае, че заложилият голямата сума е спечелил около 250 000 паунда.

Футболистът на "Арсенал" се слави именно със "способността си" да си изкарва картони за какво ли не. През настоящия сезон той има 10 жълти и 1 червен само в първенството на Англия.