Препарира вратаря: Лео Меси пак преподава (ВИДЕО И СНИМКИ)

Пред 80 000 зрители на стадион "Монументал"

Кой, ако не Меси? Лео поведе Аржентина към световните финали през 2026 г. и попадна под светлините на прожекторите с фамозен гол.

"Гаучосите" победиха Еквадор с 1:0, а единственото попадение падна след майсторско изпълнение на Меси от пряк свободен удар в 78'.

Голмайсторът напусна игра в 89' под бурните аплодисменти на 80 000 зрители на стадион "Монументал" в Буенос Айрес. Това бе първи официален мач на световните шампион у дома след титлата в Катар 2022.

"Беше много труден мач", лаконичен бе Меси. За 44 дни той е изиграл 11 мача с Интер Маями, записвайки 894 минути на терена (средно по 81 минути).

За последно той бе сменен в официален двубой на Аржентина на 25 юни 2014 г., при поражението с 2:3 от Нигерия в третия кръг на груповата фаза на световното първенство.

Общо 10 отбора са в групата в Южна Америка, а от тях първите 6 ще се класират директно. Седмият играе бараж.

Следващата среща на Меси и компания е с Боливия, а Еквадор посреща Уругвай.

ФАКТ ФАЙЛ

* 36-годишният Меси вкара гол №65 от пряк свободен удар в кариерата си, изравнявайки шефа си в Интер - Дейвид Бекъм. Нападателят на Ал Насър и Португалия Кристиано Роналдо има 60.
* Пред Меси по голове от свободни удари са Жуниньо Пернамбукано (77), Пеле (70), Виктор Легроталие и Роналдиньо (по 66).
* В последните 13 мача за националния отбор и Интер Маями Лео Меси има 13 гола и 5 асистенции.
* В 11 мача за клуба от MLS звездата е отбелязал 11 попадения и има 5 асистенции.