Приключи отново всичко за ПСЖ? Според 7Sport френският шампион още има шансове срещу Байерн

Успехът с 1:0 превръща “баварската машина” във фаворит за реванша

Първият голям сблъсък в 1/8-финалите на Шампионската лига между Пари Сен Жермен и Байерн Мюнхен завърши с минимална победа за гостите от Германия. Успехът с 1:0 превръща “баварската машина” във фаворит за реванша, като за пореден път поставя под въпрос големите амбиции на парижани и най-вече на техните собственици от Близия Изток. Не толкова резултатът, колкото играта, показана от ПСЖ през по-голямата част от първия двубой, поставя под сериозна въпросителна възможността дори и екипиран със суперзвезди като Лионел Меси, Килиан Мбапе и Неймар, тимът на Кристоф Галтие да постигне пълен обрат в Мюнхен.

Не всичко обаче е решено, а според 7Sport шансовете на френския тим да обърне нещата в своя полза при визитата в Германия са напълно реални. Действително, на “Парк де Пренс” Байерн доминираше в дълги периоди от време, като отстъпи назад само в последните петнадесетина минути. От друга страна, показаното от ПСЖ като цяло разочарова, но именно в края на мача се видя, че домакините имат много по-сериозен потенциал от този, който демонстрираха до средата на второто полувреме. Въпросът е дали ще могат да го разгърнат вече като гости, при положение, че целият стадион ще бъде срещу тях.

Мбапе ще бъде решаващата фигура в Мюнхен

Какво всъщност се промени в поведението на французите в края на първия мач? Най-лесният и бърз отговор е ясен - влизането в игра на Килиан Мбапе. Голмайсторът на световното първенство не игра от първата минута, тъй като все още не беше напълно възстановен от мускулно разтежение. Той дори успя да прати топката в мрежата, но голът не беше зачетен заради засада в хода на атаката. След мача самият нападател призна, че не е планирано предварително да влиза в игра, че е бил включен в групата за всеки случай, но че се е наложило да се появи на терена заради развоя на срещата. А до неговата поява ПСЖ вече губеше с 0:1 и не беше отправил нито един точен удар към вратата на Байерн.

А къде бяха Лео Меси и Неймар? Това беше въпросът, който си задаваха всички през първото полувреме на мача в Париж. Въпреки бомбастичната си селекция френският шампион откровено се бранеше и трудно се противопоставяше на един не чак толкова звезден в момента Байерн. Южноамериканските звезди отнесоха доста критики за представянето си, но това може да бъде още един довод в полза на ПСЖ - нападките могат да амбицират Меси и Неймар да покажат на какво са способни.

Традицията е на страната на френския тим

Колкото и странно да звучи, тенденциите от директните двубои между двата говорят в полза на отбора от “Парк де Пренс”. Как така? Бърз поглед върху статистиката ни убеждава, че в последно време в преките сблъсъци между Байерн и ПСЖ неизменно печелят гостите. Това се случи в три последователни мача, а дори и във финала на Шампионската лига през 2020 г. в Лисабон поне символично германският отбор беше обявен за гостуващ и триумфира с трофея. Предишната пролетна елиминация беше спечелена от парижани - оттогава изминаха само две години и мнозина помнят този факт. Разбира се, на терена не играе статистиката, но и тя подсказва, че в този голям сблъсък не всичко е решено.