ПСЖ отнесе Марсилия, но загуби Мбапе

Суперзвездата се контузи

Вечер на смесени емоции за ПСЖ! Френският шампион разгроми с 4:0 гостуващия Олимпик Марсилия в дербито от шестия кръг на Лига 1, но даде свидна жертва. Суперзвездата на тима Килиан Мбапе остана на терена около 30 минути, преди да бъде сменен поради контузия.

Двубоят на Парк де Пренс започна отлично за ПСЖ - още в 8' Мбапе беше повален на границата на наказателното поле, а Ашраф Хакими се разписа от прекия свободен удар.

В 30' обаче Мбапе се контузи и поиска смяна. Гонсало Рамош влезе на негово място, а световният шампион се прибра намръщен в съблекалнята.

5 минути по-късно лятната покупка Рандал Коло Муани се разписа при добавката, след като Хакими удари греда. Така френският национал стана вторият с попадения в две от Топ 5 на Европа през настоящия сезон. Той вкара и за Айнтрахт Франкфурт в Бундеслигата, а Жереми Доку има голове за Рен в Лига 1 и Манчестър Сити във Висшата лига.

Домакините покачиха на 3:0 в началото на втората част, когато Рамош засече центриране на Усман Дембеле.

Минута преди края Рамош оформи крайния резултат. Така ПСЖ изравни най-изразителния си домакински успех срещу Марсилия. Столичани разгромиха Олимпик с 4:0 на 27 октомври 2019 г. и 5:1 на 8 януари 1978 г.