"Реал" е на финал за Суперкупата, Бензема изравни Стоичков

Дузпи класираха "кралете" напред

"Реал" (Мадрид) се класира за финала за Суперкупата на Испания след 1:1 и 4:3 при дузпите срещу "Валенсия".

В другия полуфинал - на 12 януари (четвъртък) в Рияд, излизат "Бетис" и "Барселона". Мачът може да гледате в ефира на bTV Action от 20:30 ч.

Срещата започна равностойно, като първо Карим Бензема имаше възможност да се разпише, но не намери целта. Минути по-късно Кавани се размина с попадение за "Валенсия" след отлично спасяване на Куртоа.

В 37-ата минута кавалерът на "Златната топка" за 2022 г. се откъсна и нахлу в наказателното поле, където беше съборен и "Реал" получи дузпа. Французинът застана зад топката и я прати в мрежата за 1:0. С попадението той изравни Христо Стоичков по брой попадения в турнира - по 6. Пред тях са Лионел Меси (14) и Раул (7).

По-малко от 30 секунди след началото на втората част "Валенсия" стигна до изравняване чрез Самуел Лино, който наказа груба грешка в защитата на "белите".

До края съперниците се надхитряха кой ще стигне пръв до втория гол, но логично се се стигна до дузпи.

За победителите от бялата точка точни бяха Бензема, Модрич, Кроос и Асенсио, а Джомерт и Гая пропуснаха за тима на Дженаро Гатузо.

В последните три издания Кралският клуб неизменно печели и в неделя ще играе за четвърти пореден трофей.