Реал Мадрид отново доказа, че Шампионска лига е техният турнир

Най-успешният отбор в историята на Шампионска лига – Реал Мадрид, започна участието си в директните елиминации през сезон 2022/23 по страхотен начин. „Белият балет“ срази Ливърпул с 5:2 като гост на „Анфийлд“, въпреки че изоставаше с два гола в началото. Голяма част от новините за шампионска лига дълго време ще са за невероятната победа на тима на Карло Анчелоти. Реал Мадрид отново показа, че Шампионска лига е турнирът, за който са създадени. През миналия сезон “лос бланкос“ триумфираха във финала срещу Ливърпул, а сега нанесоха нов голям удар по английския тим и гледат към ¼-финалите и всичко преди реванша в Мадрид на 15 март изглежда решено.

Ливърпул имаше мечтаното начало на „Анфийлд“, като в 4-ата минута Дарвин Нунес откри резултата. Уругвайският национал продължи да бележи в елиминационната фаза на турнира, след като през миналия сезон го правеше за тима на Бенфика и с изявите си успя да впечатли Юрген Клоп, за да го вземе през лятото на 2022 г. В 14-ата минута феновете на „Анфийлд“ трудно можеха да повярват какво се случва – 2:0 за техния тим срещу Реал Мадрид. Египетският маестро в тима Мохамед Салах удвои аванс на „червените“. Лошите дни изглеждаха зад гърба на мърсисайдци, но големият кошмар за феновете предстоеше.

Реал Мадрид направи много обрати през миналия сезон, за да стигне до финала и в крайна сметка да триумфира. И обратът явно е запазена марка на отбора на Карло Анчелоти. Винисиус Жуниор с попадение в 21-вата минута даде надежди на испанския тим, че може да не загуби на „Анфийлд“. В Шампионска лига сме виждали безброй обрати, но този ще се помни дълго, тъй като Реал Мадрид спечели с голяма разлика на един от легендарните стадиони. „Белият балет“ бе подпомогнат от грешка на вратаря Алисон, който подари гол на Винисиус за 2:2 в 36-ата минута. Всъщност бразилският страж върна жеста на Тибо Куртоа, който сбърка при попадението на Салах в началните минути. Така първото полувреме на „Анфийлд“ завърши наравно 2:2, но рециталът на Реал Мадрид бе още по-впечатляваш след почивката.

Секунди след подновяването на играта, бразилският бранител Едер Милитао даде аванс на Реал Мадрид. В следващите минути шоуто бе откраднато от Карим Бензема. Носителят на Златната топка отбеляза две попадения с нов страхотен мач в Шампионска лига. Първото попадение на френския нападател дойде в 55-ата минута. Дванадесет по-късно Бензема завърши по страхотен начин атаката на своя тим и вкара за 5:2, с което напълно смълча трибуните.

Ливърпул не изглеждаше като отбор след почивката. „Белият балет“ им изнесе лекция в най-авторитетния клубен турнир на Стария континент. Трябва да отбележим, че преди срещата коефициентите бяха в полза на Ливърпул. Английският тим обаче не доказа с нищо, че е по-добър да спечели, освен с играта си в началните петнадесетина минути. Това отново потвърждава, че Реал Мадрид никога не може да бъде поставян за аутсайдер в Шампионска лига. В този турнир воденият от Карло Анчелоти показва футбол от друга планета и може да победи срещу всеки един съперник, дори да губи до 90-ата минута. Реал Мадрид направи огромна крачка към класиране на ¼--финалите и доказа, че отново ще бъде претендент за трофея. Може ли 15-и трофей от Шампионска лига да бъде спечелен от „лос бланкос“? С подобна игра Реал Мадрид може да извърви целия път до края и през този сезон, като през пролетта ще видим способен ли е испанският гранд да защити трофея си от миналия сезон. Разбира се, нека не забравяме, е има и реванш между Ливърпул и Реал на „Бернабеу“, но само чудо може да класира „червените“ напред в турнира.