Реал надстреля Атлетико и е на финал за Суперкупата (ВИДЕО)

120-минутен трилър с 8 гола реши мадридското дерби в Рияд

Реал Мадрид се класира за финала за Суперкупата на Испания, след като победи градския си съперник Атлетико с 5:3 след продължения. Изключителният над 120-минутен спектакъл бе 234-ото дерби на испанската столица и второто, което се изигра в Саудитска Арабия.

Атлетико започна ударно, повеждайки още в 6' чрез Марио Ермосо, който засече с глава центриране на Антоан Гризман. Тимът на Карло Анчелоти обаче отвърна в 20', когато друг защитник - Антонио Рюдигер, изравни по подобен начин.

Само 9 минути по-късно Ферлан Менди оформи обрата, преди Гризман да направи резултата 2:2 в 37' със 174-ото си попадение за Атлетико. Така французинът стана голмайстор №1 в историята на "дюшекчиите".

В 78' слабо излизане на стража Кепа стана причина за автогол на Рюдигер и Атлетико беше близо до втори пореден успех над кръвния враг.

Реал обаче отново показа шампионски дух и прати мача в продължения с гол на Дани Карвахал 5 минути преди изтичането на редовното време.

В допълнителните 30 минути тимът на Карло Анчелоти пречупи съперника в края. В 116' Стефан Савич си отбеляза нещастен автогол, а в последните секунди резервата Браим Диас надбяга включилия се в атака страж Ян Облак и прати топката в опразнената врата - 5:3.

В спора за трофея Реал очаква победителя от втория полуфинал - между Барселона и Осасуна, който можете да гледате утре (11 януари) от 21:00 ч., пряко по bTV Action. Коментарното ни студио започва половин час по-рано. Ще има ли финално Ел Класико в Рияд? Предстои да разберем!