Време е за шампанско: "Реал" спечели титлата за 35-и път!

Кралския клуб разгроми "Еспаньол" и е недостижим на върха

Титлата е факт! "Реал" Мадрид победи с лекота "Еспаньол" с 4:0 и четири кръга преди края на първенството е недостижим на върха в Ла Лига.

Треньорът на Кралския клуб Карло Анчелоти направи ротации в състава и даде почивка на част от титулярите, но това не спря тима към убедителен успех срещу гостите от Барселона.

Първия удар по топката в срещата символично направи тенисистът Рафаел Надал, който е почетен член на "белите".

Над всички през първата част бе нападателят Родриго, който вкара два гола до почивката.

Бразилецът получи пас от своя сънародник Марсело в 33-ата минута и прецизно прати топката в долния ляв ъгъл. Две минути преди почивката отново Родриго се разписа за 2:0.

В 55-ата минута и Марко Асенсио записа името си сред голмайсторите.

В последния половин час от мача Анчелоти пусна в игра Бензема, Кроос и Иско да поддържат игрови ритъм преди важния реванш от полуфиналите в Шампионска лига срещу "Манчестър Сити" в сряда. Тази среща може да гледате на живо по bTV Action от 21:30 ч.

Бензема не пропусна да се разпише и оформи крайното 4:0 в 81-ата минута след асистенция на Винисиус.

След последния съдийски сигнал играчите на "Реал" вдигнаха титлата и дадоха начало на празненствата по улиците на Мадрид.

Те стават шампиони за 35-и път, а Карло Анчелоти е първият треньор, който печели титлата във всяко едно от топ 5 на първенствата в Европа.