"Рома" с нова издънка, Моуриньо пак изгонен

"Вълците" направиха 1:1 с "Торино" в Рим

Нова грешна стъпка на "Рома" в италианската Серия "А"! "Вълците" стигнаха само до 1:1 с гостуващия "Торино" в мач от 15-ия кръг. Така "джалоросите" удължиха серията си без шампионатна победа на 3 двубоя.

Срещата на "Стадио Олимпико" ще се запомни с поредния червен картон за Жозе Моуриньо. Специалния беше изгонен в 89' за бурен протест, след като реферът Антонио Рапуано показа жълт картон на резервата Бенямин Тахирович.

След равенството във Вечния град "Рома" остава на седмата позиция с 27 точки, докато "биковете" са девети с 21.

Днес "Торино" се бранеше отлично през първата част, но в средата ѝ се стигна до дискусионна ситуация - "Рома" получи дузпа за игра с ръка на Самуеле Ричи. Системата за видеоповторения (VAR) обаче се намеси и наказателният удар беше отменен.

Гостите поведоха в 55', когато Карол Линети засече с глава центриране на Уилфред Синго.

"Рома" се активизира след появата на Пауло Дибала на терена. Аржентинецът изработи дузпа в добавеното време, но бившият играч на "Торино" Андреа Белоти не реализира, удряйки лявата греда.

В четвъртата минута от добавените 5 Дибала бе спрян от напречната греда, а Немяня Матич изравни с изстрел от дистанция. Голът е първи за сръбския ветеран с екипа на "Рома".

В следващия кръг "вълците" приемат "Болоня", докато "Торино" е домакин на "Верона".