Рома сбърка на старта, бивш лациал наказа "вълците"

Само точка без Дибала, Пелегрини и Моуриньо

Рома допусна грешна стъпка на старта на сезона в италианската Серия "А"! В отсъствието на наказания си треньор Жозе Моуриньо и звездите на тима - Пауло Дибала и Лоренцо Пелегрини, "вълците" направиха 2:2 с гостуващия Салернитана.

Двата гола за Рома отбеляза Андреа Белоти (17' и 82'), но същото за Салернитана направи и бившата играч на вечния враг Лацио - Антонио Кандрева (36' и 49').

Белоти се разписа още в 8', обаче попадението не беше зачетено заради засада след намеса на системата за видеоповторения (VAR). Девет минути по-късно Петела все пак откри резултата, както и головата си сметка за "джалоросите". Така опитният нападател сложи край на кошмарна серия от 34 двубоя без попадение.

Гостите от Салерно изравниха чрез Кандрева в 36', а отново той осъществи пълен обрат малко след почивката със страхотно изпълнение. Крилото вкара 2 гола в един мач от Серия "А" за четвърти път в кариерата си и за първи от 24 януари 2016 г. насам, когато наказа Киево с екипа на Лацио.

Рома осъществи натиск и в 77' Стефан Ел Шаарауи удари греда, преди Белоти да измъкне отбора във 82', оформяйки крайния резултат.

В следващия кръг Рома гостува на Верона, докато Салернитана приема Удинезе.