Роналдо с две асистенции, качи Ал Насър на върха (ВИДЕО)

Тимът на звездата победи Ал Таавун с 2:1

Кристиано Роналдо бе с ключова роля за ценния успех на Ал Насър срещу Ал Таавун с 2:1.

38-годишният нападател се отчете с две асистенции. Още в 5-ата минута звездата можеше да открие резултата, но ударът му мина над напречната греда.

Португалецът даде ювелирен пас зад центъра към Гариб, който преодоля вратаря на гостите. Това бе първото завършващо подаване за Кристияно в Саудитската професионална лига.

До края Роналдо се отчете с няколко пропуска, а малко след почивката Медран възстанови равенството. В 78-ата минута CR7 подаде и за гола на Маду. Първоначално попадението бе отменено заради засада, но след намесата на ВАР, бе признато.

Ал Насър се върна на върха с 40 точки. Толкова имат и Ал Итихад и Ал Шабаб. Шампионът Ал Хилал е на 8 точки зад Ал Насър, но има и два мача по-малко.