Салах наказа "шпорите", Емери помете "Юнайтед"

"Ливърпул" вече е осми във Висшата лига

"Ливърпул" надви "Тотнъм" с 2:1 като гост и се изкачи до осмата позиция във Висшата лига. Автор и на двете попадения за селекцията на Юрген Клоп бе "фараонът" Мо Салах.

В 11-ата минута Андрю Робъртсън центрира отляво в наказателното поле на „шпорите“, където Дарвин Нуниес овладя и пусна по земя, където Салах си вдигна топката и с воле не остави шанс на Юго Лорис.

В 40-ата минута Ерик Дайър се опита да върне с глава към Лорис, но подаването му бе пресечено от Мохамед, който овладя, нахлу в пеналта и с прецизен прехвърлящ удар прати топката в левия ъгъл на вратата.

Хари Кейн намали в 70-ата минута, а в хода на мача лондончани на два пъти удариха греди.

Отборът на Антонио Конте е четвърти в класирането с 26 точки.

По-рано днес "Манчестър Юнайтед" загуби за първи път от 10 мача. Тимът на Ерик тен Хаг бе пометен от "Астън Вила" с 1:3 в дебюта на Унай Емери начело на състава от Бирмингам. "Червените дяволи" бяха в серия от 9 срещи без поражение във всички турнири - 7 победи и 2 равенства.

В 6-ата минута Джейкъб Рамзи подаде към Леон Бейли зад защитата и ямаецът простреля Де Хеа с левия крак за 1:0. В 11-тата минута Люка Дин стреля точно от пряк свободен удар и удвои.

Минута преди почивката Люк Шоу намали на 1:2 след рикошет в Рамзи. Точка на спора сложи Оли Уоткинс, който в 49-ата минута проби отляво и пусна към точката на дузпата, където Рамзи покачи на 3:1.

Звездата Кристиано Роналдо не успя да се разпише. Той не е отбелязвал гол във Висшата лига от 9 октомври. Португалецът игра цял мач, отправяйки три удара (един точен), даде 15 точни паса (от общо 18) и получи жълт картон, който е втори за него през сезона.

37-годишният нападател има само един гол от 10 мача на Албиона - срещу "Евертън" в 10-ия кръг.