Санкции ли? Русия отнесе Сърбия с 4:0

Сергей Лавров и Емир Костурица на мача в Москва

Русия разгроми един от финалистите на Евро 2024 - Сърбия, в контрола с 4:0.

Ключовият момент в мача в Москва, наблюдаван от силния човек до Владимир Путин - Сергей Лавров, както и от сръбския режисьор Емир Костурица, бе в 21', когато Милан Гаич спъна ненужно Клушевич и получи директен червен картон, а Сърбия остана с човек по-малко. Точен от бялата точка бе Антон Миранчук.

Десет минути по-късно Осипенко покачи на 2:0.

След десет минути игра след почивката Алексей Миранчук направи резултата класически, а в продълженията Сергеев оформи крайното 4:0.

Въпреки санкциите заради войната в Украйна, Сборная няма загуба в пет поредни мача.

Преди Сърбия, селекцията на Валери Карпин се справи и с националния отбор на Куба (8:0), завърши наравно с Кения (2:2), победи Камерун (1:0) и направи 1:1 с Катар.

За последно Русия загуби на 11 септември 2023 г. - от Египет U23 (0:1), играейки с младежки отбор.