Селтик удари Рейнджърс и крачи към трета поредна титла

Джон Лундстрам закопа „сините“ с автогол и червен картон

Селтик крачи към трета поредна шампионска титла в Шотландия. "Детелините" победиха с 2:1 у дома вечния съперник Рейнджърс в дербито на 36-ия кръг.

В грешника за "сините" се превърна полузащитникът Джон Лундстрам, който си отбеляза автогол, а след това получи директен червен картон.

Така Селтик е на върха с вече 6 точки аванс пред Рейнджърс. "Зелено-белите" могат да си осигурят златните медали още на 15 май, когато гостуват на Килмарнък.

Бившият тим на Стилиян Петров е на път да спечели 54-ата си титла, приближавайки се на една до Рейнджърс.

Днес Селтик поведе в 35' чрез Мат О'Райли, а само 3 минути по-късно Лундстрам си вкара автогол след центриране на Дайзен Маеда.

Рейнджърс съхрани надеждите си с попадение на Сирил Десерс в 40', който оползотвори подаване на Дуджон Стърлинг.

Малко преди почивката обаче Рейнджърс остана с 10 души - Лундстрам бе изгонен с директен червен картон заради груб фал срещу Алистър Джонстън. До решението се стигна след намеса на системата за видеоповторения (VAR).

Селтик не изпусна инициативата и през втората част. В 55' Джак Бътланд спаси дузпа на О'Райли, но Рейнджърс нямаше сили да избегне поражението.