Селтик удари Рейнджърс в голов трилър (ВИДЕО)

„Детелините“ дръпнаха с 12 точки на върха

Два гола на десния защитник Джеймс Тавърниър (45' и 79') не стигнаха на Рейнджърс да се противопостави на Селтик в дербито на Шотландия, което се игра на "Селтик Парк" и завърши 3:2 за домакините.

С успеха днес "детелините" събраха 88 точки и водят с 12 пред големия си съперник, който остава втори 7 кръга преди края на шампионата.

Също два гола, но за победителите, вкара японският нападател Киого Фурухаши, който откри резултата в 26', а в 62' отново даде преднина за 2:1. Жота в 73' покачи на 3:1 и реално този гол се оказа непреодолимо препятствие за отбора на мениджъра Майкъл Бийл.

Рейнджърс допуснаха две груби грешки в защита, наказани след почивката. Тавърниър вече има 100 гола за тима, но едва ли ще се чувства особено склонен да празнува заради поражението.

В петата минута на добавеното време Рейнджърс можеше да стигне то точката буквално с последния удар в мача, след като Борна Баришич стреля над гредата.