Шави е пътник: Ново унижение за Барса

Реал поведе в Ла Лига след късен обрат

Настоящият шампион на Испания Барселона записа ново поражение в Ла Лига, след като загуби с 3:5 от Виляреал у дома.

Морено първи разтърси мрежата на Барселона в 22', но голът не беше зачетен от технологията VAR. В края на първото полувреме обаче същият той даде преднина на "жълтата подводница".

Виляреал отбеляза втори гол в 54' и увеличи преднината си на 2:0, но след това каталунският гранд се събуди и с три попадения за 11 минути направи обрат.

Гюндоган и Педри бяха точни, след което Бейли си отбеляза автогол и направи 3:2.

Барселона рухна в самия край на мача, след като получи гол от Гуедес за 3-3, а след това и още два гола в добавеното време за 3:5.

Медии в Испания вече пишат, че треньорът на Барса Шави ще бъде уволнен.

По-рано днес Реал Мадрид удължи победната си серия в Ла Лига до 5 мача.

Отборът на Карло Анчелоти победи Лас Палмас с 2:1 в мач от 22-ия кръг на испанското първенство. От 17 декември до днес мадридчани се справиха още с Виляреал (4:1), Алавес (1:0), Майорка (1:0) и Алмерия (3:2).

Серията без поражение на отбора в Ла Лига е от 15 мача и започна през септември.

Благодарение на този успех "кралете" изпревариха Жирона по точки (54 срещу 52 след 21 мача за двата отбора) и в момента са първи.

Утре Жирона гостува на Селта.

ФАКТФАЙЛ
* Последният път, когато Барселона допусна поне 5 гола, беше през сезон 2019/20. Тогава в четвъртфиналите на Шампионската лига испанският клуб бе победен с 2:8 от Байерн.

* Реал Мадрид спечели десетата си победа след обрат за сезона.
* Лука Модрич не игра нито минута. "Не искам Модрич да загрява, ако не съм сигурен, че ще играе. Твърде много го уважавам, за да го направя", коментира Карло Анчелоти.