Шоу на Неймар и Меси донесе пореден трофей за ПСЖ

Френският шампион спечели и Суперкупата

"Пари Сен Жермен" добави нов трофей във витрината си! Столичани разгромиха с 4:0 "Нант" и вдигнаха Суперкупата на Франция за 11-и път. В отсъствието на наказания за натрупани картони Килиан Мбапе, блеснаха Неймар и Лионел Меси, а името си сред голмайсторите записа и Серхио Рамос.

Меси даде аванс на ПСЖ в 22', когато се възползва от подаване на Неймар, стигнало с късмет до седемкратния носител на "Златната топка". В края на полувремето самият Неймар удвои след отлично изпълнен пряк свободен удар.

През втората част Рамос вкара с пета - в 57', а 8 минути преди края Неймар оформи разрома от дузпа, отсъдена за фал на Жан-Шарл Кастелето срещу Неймар. За последното камерунският бранител бе изгонен с директен червен картон.

Така Кристоф Галтие стартира с купа престоя си начело на парижани. В събота бившият наставник на "Лил" и "Ница" ще дебютира с ПСЖ и в Лига 1. Шампионите започват защитата на титлата с гостуване на "Клермон".