Скандал в Испания след гол с ръка на Реал Мадрид (ВИДЕО)

Кралският клуб пречупи последния, но имаше ли съдийска помощ?

Скандал в Испания след изненадащо трудната победа на Реал Мадрид с 3:2 срещу последния Алмерия в мач от 21-ия кръг на Примера дивисион.

Кралският клуб губеше с 0:2 на почивката, но стигна до обрат след дискусионни съдийски решения.

Вниманието прикова изравнителният гол на Винисиус Жуниор. Бразилецът прати топката в мрежата с ръка. Първоначално това беше видяно от рефера Франиско Хосе Ернандес Маесо и той не зачете попадението. Впоследствие обаче бе призован да изгледа повторения с VAR и промени решението си.

Противниците на "белите" обвиниха съдията и за още два ключови момента от срещата. Първият е дузпата за Реал в 57', с която тимът намали изоставането си чрез Джуд Белингам. Претенциите им са за нарушение на Антонио Рюдигер в хода на атаката.

Недоволство има и за отменения гол на Серхио Арибас от Алмерия в 61' заради фал срещу Белингам.

На ст. Сантяго Бернабеу, Алмерия се оттегли с две попадения аванс на полувремето, като точни бяха Ларджи Рамазани още в 1' и Едгар Гонсалес в 43'. Домакините изтръгнаха трите точки с голове на Белингам от дузпа в 57', Винисиус в 67' и Дани Карвахал в 9-ата от 11 минути добавено време.

С победата Реал води с актив от 51 точки, пред приятната изненада Жирона с 49. Алмерия е на дъното с едва 6.