След 33 години пауза: Наполи се завърна на трона в Италия

Трета титла във витрината на тима от Неапол

Наполи е новият крал на Италия. Селекцията на Лучано Спалети финишира 1:1 срещу Удинезе в мач от 33-ия кръг в Серия А на „Дачия Арена“.

„Неаполтианците“ се нуждаеха от победа или равенство, за да узаконят първата си титла в италианския елит след 33-годишна пауза. Виктор Осимен бе точен за новите шампиони на Италия, а за домакините попадението вкара Санди Ловрич. Това е трето злато във витрината на "партенопеите“ след 1987 и 1990 година, като по този начин изместиха от трона Милан в Серия А.

Така тимът от Неапол продължава да е недостижим на върха във временното класиране и вече няма как да бъде изместен от втория Лацио. „Неаполтианците“ могат да се похвалят с 80 точки, докато римляните имат 64. Играчите на Андреа Сотил пък са 12-ти в подреждането с 43 точки.

На 7 май (неделя) Наполи ще бъде домакин на Фиорентина, а ден по-късно Удинезе ще приеме Сампдория.

Домакините се опитаха да отложат празненствата на „неаполитанците“ още в 13-та минута, когато откриха резултата. Топката бе подадена към Санди Ловрич, който влезе в наказателното поле и отбеляза.

В 55-та минута "партенопеите“ показаха, че нямат намерение да изпускат титлата. След центриране от корнер топката бе отразена от вратаря на домакините, но попадна на крака на Виктор Осимен и той не сгреши, за да донесе огромната радост на тима от Неапол.