След 43 VAR повторения: "Ривър Плейт" отпадна от Копа Либертадорес

От ръководството на гранда са бесни

5 минути пауза и 43 повторения на една и съща ситуация. Това е ситуацията в съвременния футбол и в класически турнир като Копа Либертадорес!

Аржентинският гранд "Ривър Плейт" отпадна от надпреварата на осминафинал, след като не успя да отстрани "Велес".

Според ръководството на "червено-белите", те са били ограбени!

"Велес" започна срещата с преднина 1:0 от първия мач. В 79-ата минута Матиас Суарес от "Ривър" все пак прати топката във вратата, но последва истинско мъчение за футболисти и фенове.

Съдията Роберто Толар от Чили реши да се допита до системата VAR. След 5 минути пауза и цели 43 прегледани повторения стана ясно, че голът не се зачита. Реферът видя игра с ръка на Суарес.

От "Ривър" обаче контрираха, че топката просто се е плъзнала, а не е била насочена от ръката на Суарес.

В крайна сметка реваншът завърши 0:0, а "Велес" продължава напред в турнира, за сметка на четирикратния шампион.