След два гола: Роналдо вдигна първи трофей с Ал Насър (ВИДЕО)

Новите победители в турнира на арабските шампиони получиха три червени картона

Кристиано Роналдо вдигна първи трофей с екипа на Ал Насър. 38-годишният португалец грабна Купата на арабските шампиони, като вкара и двата гола за победата с 2:1 срещу Ал Хилал във финала. Двубоят ще се запомни и с факта, че новите шампиони получиха три червени картона.

Ал Хилал поведе в резултата с гол на Майкъл след асистенция на Малком в 51-ата минута. След това червен картон получи Абдулалех Ал Амри от Ал Насър.

И когато положението изглеждаше безнадеждно, Роналдо изравни в 74-ата минута. Заради спречкване изгонен от пейката на Ал Насър беше Науаф Ал-Бушаил.

До края на редовното време повече голове не паднаха и срещата влезе в продължения. Там на сцената отново излезе Роналдо, който вкара за 2:1 в 98-ата минута, а 5 минути след това треньорът на Ал Насър също Луиш Кастро бе изгонен.

Въпреки че останаха без наставника си и с 10 души на терена, Роналдо и компания удържаха аванса си и спечелиха първи трофей за сезона.