Спортинг срази Порто за първи път от близо 3 години (ВИДЕО)

„Лъвовете“ отново са на върха, червен картон на Пепе помогна

Спортинг Лисабон отново е на върха в Португалия, след като се наложи с 2:0 над Порто в чакания с голям интерес последен двубой от 14-ия кръг.

Успехът е първи за "лъвовете" срещу "драконите" от близо 3 години насам, като те сложиха край на серия от 8 мача без победа в дербито, включваща 3 равенства и 5 загуби. Предишната победа за столичния гранд срещу Порто бе с 2:1 в полуфиналите за Купата на страната на 19 януари 2021 г.

Тази вечер, на Ещадио Жозе Алваладе в Лисабон, Спортинг поведе още в 11' с 10-ия шампионатен гол на Виктор Гьокереш от началото на сезона.

Малко преди почивката страхотно второ попадение на шведския национал, в основата на което беше централният бранител Едуардо Куарешма, не беше зачетено след консултация със системата за видеоповторения (VAR). Реферът прецени, че Куарешма е извършил нарушение срещу Жоао Марио в хода на атаката.

В 48' капитанът на Порто Пепе отново показа буйния си нрав. Ветеранът удари в лицето Матеус Реис и получи директен червен картон.

Домакините се възползваха от численото си предимство и само десетина минути по-късно Педро Гонсалвеш покачи на 2:0, оползотворявайки подаване на Гьокереш.

В 6-ата минута от добавените 7 гол на резервата Паулиньо за Спортинг беше отменен заради нарушение.

С трите точки Спортинг събра 34 на първото място, пред Бенфика с 33 и Порто с 31. Топ 4 допълва Брага с 29.

В следващия кръг лисабонските "лъвове" гостуват на Портимонензе, докато Порто приема Шавеш.