Три години по-късно: Ериксен вкара на стадиона, на който получи инфаркт

2:1 за Дания на "Паркен"

Кристиан Ериксен вкара страхотен гол, за да донесе на Дания победа в приятелски мач срещу Швеция.

На същия стадион "Паркен" футболистът на Манчестър Юнайтед получи инфаркт преди три години.

"Червения динамит" победи Швеция с 2:1 в Копенхаген.

Домакините откриха резултата на стадион "Паркен" след само 77 секунди игра. Футболистът на Тотнъм Пиер-Емил Хьойберг засече центриране от ъглов удар именно на Ериксен за 1:0.

В деветата минута шведите отговориха с изравнително попадение. Александър Исак се разписа с изстрел с левия крак - 1:1.

След почивката голмайсторът Хьойберг бе заменен и даде капитанската лента на Кристиан Ериксен. След като се отчете с асистенция за първия гол, 32-годишният полузащитник на Манчестър Юнайтед отбеляза победното попадение в 86'.

На Евро 2024 Дания е в група със Словения, Англия и Сърбия.

А какво се случи преди 3 години?

На 12 юни срещата между Дания и Финландия от Евро 2020 бе прекъсната, след като звездата на домакините Кристиан Ериксен се свлече на терена. Атакуващият халф падна на земята в добавеното време на първата част без да стане ясно защо. По-късно стана ясно, че е получил инфаркт.