Унгария унизи Англия, Германия премаза Италия

Много голове и сензационни резултати в Лигата на нациите

Унгария унизи Англия с 4:0 като гост, а Германия премаза европейския шампион Италия с 5:2 мачове от четвъртия кръг в Лигата на нациите.

Зрителите на стадион "Молиню" в Уулвърхемптън не можеха да повярват на очите си - тимът на Гарет Саутгейт инкасираше гол след гол срещу съперник, който го победи и в Будапеща само преди няколко дни.

Футболистите на Марко Роси заслужено стигнаха до успеха с голове на Роланд Шалай в 12-тата и 70-ата минута, Жолт Наги в 80-ата и Даниел Газдаг в 89-ата минута.

Това бе едва втора победа за Унгария на английска земя в историята. След този мач пък англичаните продължават да нямат успех на сметката си в групата. Унгарците са първи със 7 точки, следвани от Германия (6), Италия (5) и Англия (2).

От своя страна Германия направи на пух и прах гостуващите италианци в мач със 7 попадения. Маншафта поведе с пет гола благодарение на Йошуа Кимих (10), Илкай Гюндоган (45-дузпа), Томас Мюлер (51) и Тимо Вернер (68, 69) а последните две попадения в срещата бяха за „адзурите“ - Вилфред Ньонто (78) и Алесандро Бастони (90+4).

Това бе първа победа за германците в турнира след три поредни ремита, а европейският шампион допусна първото си поражение. Победата влиза в историята и като първата за Германия срещу Италия в редовното време на официален мач.