Александър Везенков изстреля Олимпиакос на финал в Гърция

Българският национал отново нямаше спиране

Александър Везенков и Олимпиакос си подпечатаха място на финала в елита на Гърция. Българинът и неговите съотборници сломиха съпротивата на ПАОК със 75-54 в третия мач от полуфиналите, който се изигра в Двореца на мира и дружбата.

По този начин селекцията на Йоргос Барцокас затвори серията с 3-0 победи. „Червено-белите“ се класираха на финала за втори пореден и общо 37-и път в своята история, като в 13 от тях се поздравяват със златото.

В спора за титлата настоящите шампиони на южната ни съседка ще срещнат победителя от другия полуфинал между Панатинайкос и Перистери. До този момент резултатът е 2-2 успеха, а петият решаващ мач ще бъде на 30 май (вторник) в Атина.

Домакините наложиха волята си още през първото полувреме, в което не изпуснаха водачеството и след неговия край се изстреляха при 39-34. След паузата „червено-белите“ постепенно увеличиха оборотите и не оставиха съмнения в превъзходството си, за да сложат край на интригата.

Везенков започна в стартовата петица и взе поредната си жертва. Българският национал за пореден път доказа защо е големият лидер на тима от Пирея и поведе колоната на реализаторите. Крилото се прибра в съблекалнята с 19 точки, 2 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка за 24 минути, в които се задържа на паркета.

Костас Слукас се отчете със 17 точки, 8 асистенции и 4 тройки за настоящите шампиони. Томас Уолкъп записа 10 и 6 завършващи подавания.

Джордан Сибърт реализира 14 точки за ПАОК.