"Балкан" остана в подножието на медалите в Балканската лига

Тимът от Ботевград загуби от "Ирони" Наария в мача за третото място

"Балкан" остана в подножието на медалите в баскетболната Балканска лига! Тимът от Ботевград загуби с 65:86 срещу домакина "Ирони" Наария в мача за третото място. Така "зелените" не успяха да изравнят най-доброто си представяне в престижния турнир - бронза от сезон 2013/14.

В отсъствието на звездата си Йогев Охайон, "Ирони" взе предимство със силна игра на Дъстин Томас и водеше с 26:17 след 10 минути на паркета. "Балкан" се мобилизира във втората четвъртина и изоставаше само с 35:42 на почивката.

Второто полувреме обаче започна ужасно за българския отбор, който позволи на "Ирони" да навлезе в серия от 10-0. Постепенно израелците увеличиха разликата до 18 точки. Баскетболистите на Небойша Видич все пак запазиха шансовете си за обрат, стигайки до 51:62 преди заключителния период.

Последната четвъртина стартира с тройка на Амад Рори, но "Ирони" си върна контрола и се наложи с лекота.

Най-резултатен в мача бе Стефон Бронч от домакините с 19 точки, а 16 за успеха добави Дъстин Томас. За "Балкан" над всички бе Крисчън Джоунс с 14 точки.

От 20:30 ч. е спорът за трофея между "Апоел" Галил Елион и "Макаби" Хайфа. Двубоя можете да гледате пряко по RING и онлайн на btvsport.bg с коментара на Калоян Кюркчиев.