Четвърта поредна загуба за Везенков в НБА (ВИДЕО И СНИМКИ)

Спортист №1 на България със 7 точки и 3 борби срещу Индиана

Сакраменто загуби от Индиана със 121:126 в Golden 1 Arena. Най-добрият баскетболист в Евролигата за миналата година Александър Везенков игра близо 11 минути, в които вкара 7 точки - две тройки и един наказателен удар.

Българинът се отчете и с 3 борби, една открадната топка и един чадър.

Загубата бе четвърта поредна за Кингс.

View this post on Instagram

A post shared by Indiana Pacers (@pacers)

Домантас Сабонис завърши с "трипъл-дабъл" от 21 точки, 11 борби и 10 асистенции. Най-резултатен за калифорнийци бе Кевин Хъртър с 31 точки, 2 борби и 4 асистенции, а Кийгън Мъри добави 27 точки и 9 борби.

Тежкото ни крило игра в края на първата четвърт и в началото на втората. След това се появи на терена за последните секунди на третата четвърт, когато вкара и първия си кош. Той остана и в началото на финалната част от мача, когато беше точен за втори път, но треньорът Майк Браун го извади 6.48 минути преди края.

Седем играчи на гостите завършиха с двуцифрен актив, като най-резултатен бе Бенедикт Матърън с 25 точки, 3 борби и 4 асистенции.