ЛА Клипърс бие лошо, Везенков с 20 минути и 9 точки (ВИДЕО)

Девета загуба на Сакраменто

Отборът на Сакраменто Кингс допусна тежка загуба при визитата си на Лос Анджелис Клипърс - 99:119.

"Кралете" успяха да спечелят само последната четвърт - 24:32, 24:38, 22:29, 29:20. На 30 ноември те инкасираха поражение от този съперник и като домакини (117:131).

"Кралете" впечатлиха при успеха си над Бруклин Нетс, подобрявайки рекорда си за тройки - 25, но 24 часа по-късно от добрата им стрелба нямаше и помен.

В този мач процентът им при стрелбата за три точки бе малко над 20 (8/34).

View this post on Instagram

A post shared by LA Clippers (@laclippers)

Александър Везенков записа силни минута в края. Той прекара на терена 20 минути, в които отбеляза 9 точки, добавяйки към статистиката си 3 борби, 3 асистенции и една открадната топка.

Най-резултатен за победителите бе Кауай Ленард - 31 точки, докато за Сакраменто Кийгън Мъри се отличи със 17.

Саша и компания са на 5-о място в Западната конференция с баланс 13/9, докато Клипърс са седми с 13-10.

Следващият мач за калифорнийци е в ранните часове на 15 декември - домакинство на Оклахома.