След лекция на Везенков: Олимпиакос заключи първото място в Евролигата (ВИДЕО)

Българинът блесна за пореден път и гърците спечелиха редовния сезон в турнира на богатите

Александър Везенков и Олимпиакос изпълниха мисията си, след като узакониха първото място в редовния сезон на Евролигата. Българинът и неговите съотборници матираха Баскония с 86-78 в среща от последния 34-и кръг, която се изигра в Двореца на мира и дружбата.

Селекцията на Йоргос Барцокас държеше съдбата си в свои ръце през целия мач и до финалната сирена отблъсна опитите за щурм на испанците, които ще чакат резултатите от останалите мачове, за да разберат дали могат да се класират за плейофите. По този начин гърците спечелиха редовния сезон в турнира на богатите за първи път в своята история.

"Червено-белите“ финишираха с 24 победи и 10 загуби, а баските заемат деветото място във временното класиране с 18 успеха и 16 поражения. Тимът от Пирея обаче ще трябва да почака до утре (петък), когато ще разбере своя съперник за елиминационната фаза.

Снимка: ww.gazzetta.gr

Домакините методично намериха своя ритъм на старта и в края на откриващата част се пребориха за аванс от 8 точки. Гостите оказаха повече съпротива в хода на втората десетка, но гърците не се забавиха с отговора и си върнаха контрола върху събитията, за да се изстрелят на голямата почивка при 45-32.

„Червено-белите“ продължиха в същия дух след паузата и удържаха опитите за щурм от страна на испанците, с което се радваха на разлика от 11 точки в края на предпоследната част. В заключителната четвърт историята се повтори и тимът от Пирея ликува след финалната сирена.

Везенков бе селектиран в стартовата петица и изнесе поредната си лекция. Българският национал поведе листата на реализаторите за гърците и остави на сметката си дабъ-дабъл, за да ги поведе към ценния триумф. Крилото се прибра в съблекалнята 23 точки, 10 борби, 3 асистенции и 1 отнета топка за 30 минути, в които се задържа на паркета.

Костас Папаниколау последва примера на българина с 16 точки и 9 борби. Костас Слукас записа 15 и 6 асистенции.

Маркъс Хауърд нямаше спиране за баските с 29 точки, включително и със 7 точни шута отвъд дъгата.