Тежко поражение за "Левски" на старта в Балканската лига

"Сините" отстъпиха при гостуването си на израелци

"Левски" стартира с тежко поражение участието си в Балканската лига по баскетбол! "Сините" загубиха с 65:100 от "Апоел" Беер Шева като гости.

Мачът започна равностойно, а водачеството се менеше често в първата четвъртина. След 10 минути игра таблото показваше 20:16 в полза на "Апоел".

Домакините обаче се откъснаха в началото на втория период, след като отбелязаха 16 безответни точки за 36:19. "Левски" не вкара кош близо 4 минути. "Сините" все пак успяха да намалят изоставането си и почивката дойде при 33:45.

Тимът на Димитър Ангелов съкрати разликата до 6 точки след паузата, но "Апоел" отново пое контрола и дръпна със 70:51.

Израелците сложиха точка на спора със серия от 15:5 в последната част.

Най-резултатен в мача стана Ръс Смит от "Апоел" с 30 точки, а за "Левски" над всички бе Джон Флорвиъс с 23, следван от Алън Арнет със 17.