Ботев изпусна Локомотив в 118-ото дерби на Пловдив

Двата тима не се победиха за втори път през сезона

Ботев и гостуващият Локомотив не излъчиха победител и във второто дерби помежду си за сезона! Двата пловдивски тима завършиха 0:0 в мач от 16-ия кръг на родния футболен шампионат.

118-ата битка за Пловдив бе завръщане на дербито на "Колежа". Тя обаче завърши с трето поредно равенство.

Така последният успех на Ботев в спора е от март 2022-а, а на Локомотив - от септември същата година.

Тази вечер "жълто-черните" доминираха, но изпуснаха победата. Само отличните изяви на вратаря на "железничарите" Динко Хоркаш измъкнаха тима. Той показа класа още в 1', след това спря и Антоан Бароан, който се озова сам срещу него.

След почивката гол на Бароан беше отменен заради засада след намеса на системата за видеоповторения (VAR).

Гостите завършиха двубоя с едва един точен удар. Отправи го Георги Минчев с глава преди почивката и не намери очертанията.

В крайна сметка Локомотив удължи на 5 мача серията си без успех и остава на трето място в класирането с актив от 32 точки, колкото имат Черно море и ЦСКА. Ботев е 10-ти с 19 точки.