"Ботев" Враца изненада "Славия" в края

"Белите" приключват редовния сезон на шесто място

"Ботев" Враца победи драматично с 2:1 у дома "Славия" в мач от последния кръг на редовния сезон в Първа лига. Врачани спечелиха за първи път след шест поредни поражения и продължават битката за спасение в елита с актив от 22 точки на 13-а позиция. "Белите" са шести.

В 11-ата минута Юлиан Ненов можеше да открие резултата в полза на домакините, но ударът му срещна напречната греда.

След точно 20 минути игра Тони Тасев беше изведен по крилото, напредна и не успя да отправи удар или да подаде към свой съотборник на голова позиция в наказателното поле. При ответната атака Красимир Тодоров изведе Ненов, който се справи с Людовик Соарес и с техничен удар даде аванс за врачани.

През втората част играта отново продължи да се води в средата на терена. В 64-ата минута Йоан Бауренски отправи красив удар със странична ножица, но топката премина над вратата, пазена от Николай Кръстев.

Шест минути след това Кристиян Добрев центрира от корнер и Гьоко Зайков изпревари Чавдар Ивайлов и отблизо изравни.

В шестата минута на добавеното време Ненов шутира от фаул, топката се удари в стената и върна към Виктор Василев, който би от движение и реализира победното попадение, след като топката се отби в гредата и влезе в мрежата зад Кръстев.