Бразилска самба на Левски в чест на Гунди

Момчетата на Елин Топузаков не дадоха шанс на Септември

Левски изкова трети пореден триумф и продължава да мечтае за място в Европа през следващия сезон. Момчетата на Елин Топузаков матираха Септември София с 2:0 в мач от 29-ия кръг в Първа лига.

На стадион „Георги Аспарухов“ точни за победителите бяха двама от бразилците - Рикардиньо и Роналдо. „Сините“ обаче доиграха срещата с човек по-малко през второто полувреме, когато Андриан Краев бе изгонен след директен червен картон.

Мачът на „Герена“ имаше по-различен вкус, след като днес се навършват 80-години от рождението на Герорги Аспарухов – Гунди. В 80-ата минута целият стадион избухна в аплодисменти в чест на легендарния футболист, а сектор "Б" отбеляза събитието със заря.

Левски продължава да се намира на четвъртото място във временното класиране на българския елит с 54 точки, докато играчите на Светослав Петров заемат 13-то място с 22 точки. На 8 май (понеделник) Левски ще гостува на Локомотив Пловдив, а Септември ще приеме Пирин Благоевград ден по-рано.

Домакините нанесоха първия удар в 27-та минута, когато Филип Кръстев намери Уелтън и след това бразилецът стреля. Впоследствие ударът на последния се отклони в Рикардиньо и топката се озова във вратата на гостите.

„Сините“ решиха всичко след почивката. В 76-та минута Уелтън отново бе в центъра на събитията и успя да навлезе в наказателното поле на гостите, за да подаде към Роналдо. Вторият отправи атрактивен удар за 2:0 и това бе всичко.